Forum Forum Twister-Boys Strona Główna Forum Twister-Boys
A oto nowe forum Twsietr-Boys
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Vauluts (opis)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Twister-Boys Strona Główna -> Vauluts
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gremlin
Administrator
AdministratorDołączył: 19 Maj 2006
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: parkour

PostWysłany: Sob 18:39, 24 Cze 2006    Temat postu: Vauluts (opis)

Chchiałbym przedstawic krotki tricky w Parkour


1. Balance- To po prostu balans po rurce lub wąskim murku.

2. Barrel Vault- Wykonujemy go podbiegając do przeszkody, wspieramy się ręką, która jest bliżej niej i wykonujemy nad nią obrót (coś jakby Reverese) z tą jednak różnicą, że plecy są równolegle nad przeszkodą a nogi wyprostowane skierowane ku górze i powinien powstać mniej więcej kąt 90 stopni między nogami a tułowiem.

3. Cat Balance – Również jest to balans po rurce lub murku, ale do tego wszystkiego dokładamy ręce.

4. Cat Leap- To skok, który kończymy chwytem na krawędzi murku i jednocześnie amortyzujemy podkulonymi nogami a stopy mamy prostopadle do ściany, wykorzystać go można podczas skok z murku na murek na dużą odległość.

5. Cat to Cat- Wykorzystujemy taki właśnie chwyt z tym, że jesteśmy w takiej pozycji i skaczemy z murku na murek.

6. Dash Vault- To trick, którym możemy pokonać przeszkodę wybijając się przed nią tak jak w skoku w dal z tym, że nogi są proste a kiedy są już za przeszkodą i nasz tyłek jest nad nią to do tego wszystkiego dokładamy ręce i odpychamy się od niej.

7. Dismount- To zeskok z obrotem o 180o. Wykonuje się go np. po Turnie, gdy jesteśmy przodem do przeszkody, aby go wykonać najpierw odwracamy głowę (by wiedzieć gdzie mamy wylądować) a potem odbijamy się i obracamy w powietrzu tak że lądujemy tyłem do przeszkody.

8. Dive Roll- To tak zwany „Tygrysek” z tą różnicą, że tygryska wykonujemy turlając się po kręgosłupie a w Dive Rollu wykonujemy taki przerzut oczywiście przez bark! Wykonuje się go w ten sposób, że jesteśmy wyprostowani nad nią i spadamy od razu na ręce no a dalej to jak w Rollu.

9. Double Tap- To nic innego jak wdrapanie się na murek z barierką za pomocą Cat Leapa a następnie zrobienie vaulta przez tą barierkę.

10. Gap Jump- To przeskok często z dachu na dach, ale chodzi tu o to że jest wykonywany na dużych wysokościach.

11. Gate Vault- Jest to bardzo przydatny przeskok przez bramę
lub ogrodzenie. Wykonujemy go wyskakując na krawędź i wspieramy się na brzuchu a teraz najważniejsze jedną ręką chwytamy się krawędzi bramy a drugą wspieramy się u jej dołu, no a na końcu to przerzucamy nogi i już jesteśmy po drugiej stronie.

12. Grab vault- Polega na odbiciu się od przeszkody jedną ręką a w czasie lotu podkurczamy nogi i chwytamy się ich.

13. Kash Vault- Gdy podbiegamy do przeszkody to wybijamy się na nią jak na Monkeya lecz gdy nasze nogi są już pod klatką to odrywamy ręce i kończymy jak w Dashu czyli prostujemy nogi i odbijamy się rękoma od końca przeszkody.

14. King Kong Vault Double- Jak King Kong z tą różnicą że po wybiciu z ziemi ręce kładziemy mniej więcej na środku po czym wybija się z rąk i przy końcu znowu się odbija od przeszkody, najprościej mówiąc należy się odbić dwa razy od przeszkody.

15. King Kong Vault- To przelot nad przeszkodą (najczęściej długą) wybijamy się przed nią lecimy, a przy końcu odbijamy się od niej i nogi podkurczamy pod klatkę.
16. Lazy Vault- Podbiegamy do przeszkody pod kątem wspieramy się jedną ręką wybijamy się tak by nogi leciały nad przeszkodą a kiedy już przelatują to dokładamy drugą rękę i odpychamy się.

17. Monkey Plat- Polega na wejściu na przeszkodę Monkeyem a gdy jesteśmy na niej to odbijamy się do przodu.

18. Monkey Vault- Polega na przeskoku przez przeszkodę za pomocą obu rąk, które kładziemy na wysokości barków (nie za szeroko, bo można zahaczyć nogami) a nogi podkurczamy pod klatkę i tak lekko pochyleni i zgarbieni będąc nad przeszkodą odpychamy się dalej trzymając podkurczone nogi.

19. One Hand Vault- Sposób na szybkie pokonanie przeszkody otóż kładziemy rękę na przeszkodzie a nogi przerzucamy z boku i kiedy są za nią to odrywamy dłoń.

20. Palm Spin- Podbiegamy do przeszkody (niezbyt szybko) na początku najlepiej pod kątem, jeśli nabiegamy z prawej strony to obracamy się na lewej ręce a prawa służy do podporu i w połowie lotu odrywamy ją, należy pamiętać aby ciężar ciała starać się przełożyć na głowę czyli głowa powinna być niżej od ciała.

21. Palm Spin Pop- Najpierw wykonujemy, Popa lecz nie kończymy go vaultem tylko Palm Spinem na krawędzi murku.

22. Palm Spin Reverse- Jest to Palm Spin wykonywany z miejsca zaczynamy go stając równolegle do przeszkody tym bokiem którym jesteśmy przy przeszkodzie to tą rękę kładziemy na nią a w momencie gdy jesteśmy już nad przeszkodą to zmieniamy rękę i lądujemy.

23. Palm Spin Vertical- To Palm Spin wykonany na ścianie. Wykonujemy nabieg pod kątem wybijamy się w górę i jednocześnie na ścianę, jeśli nabiegamy z lewej strony to lewa ręka jest ręką na której się kręcimy i musi ona być niżej głowy, następnie po wybiciu podkurczamy nogi i odrywamy prawą rękę, kiedy już spadamy staramy się odbić z lewej ręki.

24. Pop Vault- Jest to odbicie się od przeszkody w górę by nabrać wysokości i dopiero wtedy wykonujemy np. Monkeya.

25. Popup- To salto w tył z odbicia się obunóż do przodu np. z wyższego murku (dokładny opis wkrótce).

26. Precision Jump- Skok z przeszkody na przeszkodę, obunóż.

27. Precision Rail- Skok z przeszkody na przeszkodę, jaką jest rurka, obunóż.

28. Precision Run- Bieg po przeszkodach mniej więcej takiej samej odległości.

29. Precision to Precision- Skakanie (jedno po drugim) po przeszkodach mniej więcej takiej samej odległości, obunóż.

30. Rail Flip- Jest to tak jakby przerzut nad przeszkodą (coś jakby fiflak do przodu na przeszkodzie). Wykonujemy nabieg nie za szybki, nie za wolny, wybijamy się i kładziemy lekko ugięte ręce na przeszkodzie a głowę mamy za nią, nogi przerzucamy nad sobą, a gdy już czujemy że nas wygina staramy się wybić z rąk i zgiąć kolana by zamortyzować zeskok.

31. Reverese One Hand Vault- Pokonanie przeszkody wspierając się jedną ręką a w locie nad nią wykonujemy obrót o 360o.

32. Reverese Two Hand Vault- Pokonanie przeszkody jak w One Hand Reverse z tą różnicą że podczas wspierania się pomagamy sobie drugą ręką.

33. Rocket Vault- Nic innego jak podbiegnięcie do przeszkody wsparcie się na jednej ręce a nogi nad przeszkodą wyprostowane i wolną ręką staramy się dotknąć palców.

34. Roll- No to jest podstawa: Polega on na zrobieniu przewrotu w przód, ale nie przez kręgosłup, tylko przez bark. Kładziemy obie ręce z boku na ziemi głowa idzie za rękami, więc już jest z boku a my turlamy się po łuku całej ręki, czyli od nadgarstka do ramienia, a z ramienia przez bark po całych plecach i na podkurczone nogi, najważniejsze by nie dotknąć głową ziemi i nie polecieć na kręgosłup.

35. Sacrifice- Inaczej skok poświęcenia, stajemy na krawędzi np. murku, prostujemy ręce jak przy skoku na bungee, no i lecimy (każdy leci ile chce;) kończymy rollem.

36. Scissors- To po prostu nożyce nad przeszkodą, czyli podbiegamy pod kątem, (bo łatwiej) podpieramy się jedną ręką no i nożyce.

37. Speed Vault- Polega na jak najszybszym pokonaniu przeszkody i dodatkowo będąc jak najniżej do niej, ogólnie chodzi by nie stracić szybkości.

38. Spider- Bardzo przydatna rzecz, bo to po prostu sposób lądowania, polega na bliskim trzymaniu kostek, (ale niech się nie stykają) a kolana szeroko, po zeskoku dokładamy ręce, które są blisko siebie (lekko zgięte) na wysokości brody lub ewentualnie szeroko za kolanami.

39. Splits Vault- Należy podbiec do przeszkody pod kątem (jest najwygodniej) jedną ręką podpieramy się np. murku i przerzucamy nogi i kiedy są już za murkiem to staramy się je rozkraczyć jak do szpagatu.

40. Star Vault- Po prostu jak umiesz zrobić gwiazdę to zrób ją na przeszkodzie i już gotowe (dokładny opis wkrótce).

41. Straddle Vault- To przeskok nad przeszkodą gdzie nasze nogi prostujemy jak do szpagatu, ręce lepiej mieć blisko siebie.

42. Thief Vault- Początek jest jak przy Lazym, ale kiedy dokładamy drugą rękę to jest ona obok drugiej np. jak przy Monkeyu i spadamy za przeszkodą odwróceni do niej plecami a nie pod kątem.

43. Tic Tac- Jest to po prostu odbicie się od ściany, przy której
jest jakaś przeszkoda np. barierka (na której oczywiście można się wesprzeć)

44. Turn Vault- Tu najważniejsze jest ułożenie rąk, w tą stronę, w
którą mamy zamiar lecieć chwytamy się nachwytem a drugą ręką podchwytem i kiedy jesteśmy nad barierką to puszczamy się ręką tą, w którą stronę lecimy i chwytamy się jak już nogi zaczynają spadać za barierkę (proponuje zobaczyć sobie jakieś foty a najlepiej filmik).

45. Turn Vault Underbar- Wykonujemy na barierce Turna no a na koniec nie lądujemy tylko wykonujemy Underbara.

46. Two Hand Vault- Sposób na szybkie pokonanie przeszkody tym razem kładziemy obie ręce na przeszkodzie a nogi przerzucamy z boku i kiedy są nad nią to odrywamy tą rękę, która jest po stronie przerzucanych nóg.

47. Underbar 360- Przeważnie wykonuje się go, kiedy barierka jest nieco wyżej i najpierw idą ręce, lecz w tym samym czasie obracamy się pod nią tak, że lądujemy spokojnie na nogi.

48. Underbar- To prześlizgnięcie się pod barierką najpierw nogami a potem chwytamy się jej i wsuwamy resztę ciała.

49. Vert Vault- Nabiegamy na przeszkodę kładziemy na nią jedną rękę a nogi staramy się dać jak najbardziej do pionu.

50. Wall Run- To bieg po ścianie, bierzemy rozbieg i wybijamy się przed ścianą jak najmocniej w górę i staramy się po niej przebiec, kiedy dojdzie się do perfekcji, ten trick wygląda bardzo efektownie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dana
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 9:14, 26 Mar 2007    Temat postu:

Catherine Zeta Jone Throatjob!
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dana
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 9:15, 26 Mar 2007    Temat postu:

Britney Spears Spreading Outdoors!
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Twister-Boys Strona Główna -> Vauluts Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin